Shqipëria pret ta thyej rekordin me turistë, Kumbaro: Kemi marrë masa për çmime të arsyeshme

Shqipëria është bërë gati që të tejkalojë shifrën e gjashtë milionë turistëve gjatë këtij viti. Përveç në bregdet, tashmë janë…

Kurti dhe ministrja Kumbaro diskutojnë angazhimin e përbashkët për turizmin

Krijimi i hapësirave të reja për bashkëpunim në turizëm ishin në qendër të takimit të sotëm ndërmjet kryeministrit të Republikës…

​Kumbaro në Prishtinë, qëllim rritja e bashkëpunimit në sektorin e turizmit

Ministrja e Turizmit e Shqipërisë, Mirela Kumbaro ka deklaruar se nëse turizmi do të përqendrohet këtë verë në një vend,…

​Ministrja Hajdari pret në takim homologen nga Shqipëria

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari po mban takim me homologen Mirela Kumbaro. Në këtë takim po marrin…

Kumbaro: Këtë vit baret e plazheve, me leje të posaçme të Këshillit Kombëtar të Territorit

Nën drejtimin e ministres së Turizmit dhe Mjedisit së Shqipërisë Mirela Kumbaro është mbledhur Task Forca e turizmit, në vijim…

Dhërmiu, destinacion turistik për t’u zbuluar në çdo stinë

Dhërmiu, fshati i vendosur buzë detit Jon dhe në shpatet e maleve, midis gjelbërimit të ullinjve dhe agrumeve të shumta…

Kadare viziton Gjirokastrën: Është bërë si Parisi

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare dhe bashkëshortja e tij, shkrimtarja Helena vizituan këtë fundjavë qytetin e gurtë të Gjirokastrës. Të…