Kuvendit i rekomandohet miratimi në parim i Projektligjit për dërgimin e FSK-së jashtë vendit

Komisioni parlamentar për Çështje të Sigurisë dhe të Mbrojtjes i ka rekomanduar Kuvendit miratimin në parim të Projektligjit për dërgimin…

​Dështon miratimi i raportit me rekomandime për mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për Shoqëritë tregtare

Kuvendi i Kosovës në mungesë të kuorumit nuk ka arritur të miratojë raportin me rekomandime për mbikëqyrjen e zbatimit të…

​6 vjet nga miratimi i Gjykatës Speciale

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, gjashtë vjet më parë, pikërisht më 3 gusht 2015 kanë votuar pro ndryshimit të amendamentit…

​Miratohet rishikimi i buxhetit për vitin 2021

Deputetët e Kuvendit të Kosovës më 69 vota për kanë miratuar Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për buxhetin e Kosovës për…

​Fillon seanca, pritet miratimi i rishikimit të buxhetit për vitin 2021

Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë mbledhur të mërkurën për ta miratuar në lexim të dytë rishikimin e buxhetit për…

Miratohet projektligji për Odat e arkitektëve dhe inxhinierëve në fushën e ndërtimit

Kuvendi i Kosovës me 60 vota për, asnjë kundër dhe me 8 abstenim ka miratuar Projektligjin për Odat e arkitektëve…

Kurti në 26-vjetorin e Srebrenicës: Themeli i paqes në Ballkan është ndëshkimi i kriminelëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar 26-vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kurti thotë se duan paqe dhe barazi mes…

​Gjilani miraton vendimin për rrënimin e objekteve të institucioneve publike, ruhet një pjesë e burgut

Kuvendi Komunal i Gjilanit, nën drejtimin e Shpresa Kurteshit-Eminit, në vazhdim të seancës së djeshme, ka miratuar sot vendimin për…

22 vjet nga kapitullimi i Serbisë nga UÇK dhe NATO

Sot bëhen 22 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes ushtarako-teknike të Kumanovës, me të cilin iu dha fund luftës në Kosovë,…

FDA gati të miratojë përdorimin e vaksinës Pfizer/BioNTech te fëmijët 12 deri 15 vjeç

Administrata e Barnave dhe Ushqimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (FDA) është e gatshme të miratojë përdorimin e vaksinës…