Caktohet miqësorja mes Shqipërisë dhe Arabisë Saudite

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) përmes një komunikate ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me Arabinë Saudite për…

Chelsea fiton edhe miqësoren e dytë kundër Udineses

Skuadra angleze, Chelsea, ka shënuar fitore solide sot kundër Udineses, miqësore kjo e dyta brenda këtyre dy klubeve. Gjiganti anglez…

Drita zhvillon sot miqësoren e fundit kundër FC Strugës

Klubi gjilanas, FC Drita, do ta zhvillojë sot ndeshjen e fundit miqësore para se të fillojë rrugëtimin drejt Ligës së…

Përfundon miqësorja, Llapi mposhtet nga Laçi

Ka përfunduar ndeshja miqësore mes Llapit dhe Laçit, ku skuadra e Tahir Batatinës ka pësuar humbje nga ekipi i Superligës…

Nesër miqësorja mes Kosovës A dhe Kosovës U20 në basketboll

Kombëtarja A e Kosovës në basketboll do të zhvillojë nesër një ndeshje miqësore me Kosovën e grupmoshave U20, e vlefshme…

Pas sezonit aktual, do të kemi një miqësore të “El Clasicos” gjatë verës

Sezoni aktual i La Ligas veçse është drejt mbylljes, ku ka mbetur vetëm edhe një ndeshje për tu zhvilluar. Kampioni…

Konfirmohen dy miqësore të Kosovës U19 në volejboll kundër Shqipërisë U19

Këtë vikend, Kombëtarja e Kosovës në grupmoshat U19 në sportin e volejbollit të femrave do të zhvillojë dy ndeshje miqësore…

Kosova U19 zhvillon ndeshje miqësore sot kundër Shqipërisë U19

Sot me fillim nga ora 15:00 do të zhvillohet përballja vëllazërore mes Kombëtares së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës, miqësore…

Kosova e kompletuar para miqësores me Burkina Fason

Nën urdhrat e trajnerit të ri Alain Giresse, Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar edhe stërvitjen e dytë para ndeshjes…

​Miqësorja Spanjë-Shqipëri, konfirmohet stadiumi dhe ora e ndeshjes

Është konfirmuar ora dhe vendi ku do të luhet miqësorja e 26 marsit, Spanjë-Shqipëri. Sipas marrëveshjes mes dy federatave ky…