Shtyhet debati për politikën e jashtme, mungojnë kryeministri Kurti dhe ministrja Gërvalla

Për shkak të mungesës së kryeministrit Albin Kurti dhe ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla është shtyrë…

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë vjen sot në Kosovë, takohet me Gërvallen e Kurtin

Sot do të vijë në Kosovë ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock. Ajo do të pritet në Aeroportin Ndërkombëtar…

Kurti: Për dy ditë zhvilluam 17 takime bilaterale me liderë nga Evropa dhe bota

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se për dy ditë sa qëndruan në Mynih, bashkë me zëvendëskryeministren Donika Gërvalla,…