Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Numër i lartë i rasteve me Covid-19 në Prishtinë, rreth 400 pacientë në ditë kërkojnë ndihmë mjekësore

Në Komunën e Prishtinës vazhdojnë të jenë aktive rreth 3 mijë e 400 raste me COVID-19, ndërsa brenda ditës në…

​MSH nuk e furnizon QKMF-në e Suharekës me material shpenzues dhe medicinal

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Komunën e Suharekës është duke u ballafaquar me mungesë të materialit shpenzues dhe medicinal…

Mbi 700 profesionistë shëndetësorë u vaksinuan sot

Ministria e Shëndetësisë njofton se vetëm sot mbi 700 profesionistë shëndetësorë dhe nëpunës të institucioneve shëndetësore publike janë vaksinuar me…

Aparati i radioterapisë në defekt, pacientët me kancer mbesin pa shërbime

Pacientët e sëmurë nga kanceri nuk po mund të kryejnë shërbime radio-terapeutike. Ata me ditë po duhet të presin për…

​Zemaj ia dorëzon detyrën Vitisë: Puna e madhe e bërë deri më sot, do të jetë më e lehtë të vazhdohet

Armend Zemaj zyrtarisht ia ka dorëzuar detyrën e Ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitisë. Zemaj derisa ka njoftuar se i ka…

MSh zvarrit vaksinimin e mjekëve të Kosovës në Kukës

Profesionistët shëndetësor të Kosovës, në përjashtim të njërit nga ta ende nuk kanë marrë asnjë dozë të vaksinës nga Shqipëria.…

MSh-ja i reagon Komunës së Prishtinës

Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashi ne një interviste për KosovaPress, të martën tha se Qendrat Mjekësore Familjare në…

​QKMF-të në Prishtinë tre muajt e fundit nuk janë furnizuar nga MSh-ja me listën esenciale

Prishtina vazhdon të jetë komuna me numrin me të lartë të pacientëve të infektuar me koronavirus, por përkundër kësaj Qendrat…

Kosova ende pa vaksina, Tolaj: Autoritetet nuk treguan vizion dhe largpamësi

Rritja e rasteve të reja pozitive me COVID-19 në Kosovë ka ngritur shqetësimin tek autoritetet shëndetësore dhe tek qytetarët. Mjeku…

MSh: Vendimi për PCR teste në hyrje të Kosovës është marrë para shumë muajsh

 Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Kosovës ka sqaruar se testi PCR negativ për ata që hyjnë në Kosovë nga…
error: