2 mijë e 709 të vdekur nga COVID-19

Prej 13 marsit të vitit të kaluar në Kosovë u shfaqen dy rastet e para pozitive me COVID-19. Që nga…

Pse qytetarët e Kosovës hezitojnë të vaksinohen?

Më shumë se gjysma e të anketuarve (58.0%) konsiderojnë se vaksinimi duhet të jetë obligativ për të gjithë qytetarët e…

MSH nuk i përjashton kufizimet për vaksinim, ekspertët dhe KMDLNJ janë dakord

Vendi është përballur me një rritje të ndjeshme të rasteve të reja me COVID-19, me dominim të variantit Delta. Arma…

Rriten rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit është shënuar rritje e numrit të rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i…

Asnjë i vdekur nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 1.353 testime, 8…

Jashari takohet me Zemajn

Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari është takuar me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj. Jashari ka treguar se me…

Bardiqi: Kisha presion, por edhe u kërcënova nga biznesmenë të ndryshëm

Ish-sekretari i Ministrisë së Shëndetësisë, Naim Bardiqi ka deklaruar se ka pasur kërcënime nga operatorët ekonomikë, por jo edhe nga…

Ministria e Shëndetësisë shpall konkurs për 1034 specializime në mjekësi

Ministria e Shëndetësisë ka shpallur sot konkursin për 1034 specializime në lëmit e ndryshme mjekësore Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj…

103 raste të reja me Covid-19, 96 të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 103 raste me COvid-19 në Kosovë, teksa janë shëruar 96 pacientë. Ndërsa 6…