Vetëm dy të infektuar me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShP), ka informuar se nga 1…

Nxënësit e gjimnazit “Xhevdet Doda” marrin vaksinën anti-COVID në objektin e tyre shkollor

Nxënësit e gjimnazit “Xhevdet Doda” në Prishtinë e patën mundësinë që sot të marrin vaksinën anti-COVID në objektin e tyre…

Protestojnë punëtorët teknikë të spitaleve: Jemi diskriminuar nga qeveria

Parullat me mbishkrimet “Kush ua dha shkollën e diskriminimit”, “Nuk tolerojmë diskriminimin njerëzor”, dhe disa uniforma të punëtorëve teknikë të…

​Haradinaj përshëndet emërimin e Latifit në krye të Ministrisë së Shëndetësisë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka përshëndetur emërimin e Dr. Rifat Latifit në postin e ministrit të shëndetësisë dhe i…

​Në Kosovë mund të vaksinohen edhe shtetasit e huaj

Tani në Kosovë kundër COVID-19 mund të vaksinohen edhe shtetasit e huaj. Ministria e Shëndetësisë (MSh) ka bërë të ditur…

Nga nesër qytetarët mund të vaksinohen në cilëndo qendër të vaksinimit pa terminë

Nga nesër qytetarët pa ndonjë terminë të caktuar paraprakisht mund të vaksinohen në cilëndo qendër të vaksinimit në Kosovë. Kështu…

MSH po shqyrton masat anti-COVID

Ushtruesja e detyrës së ministres së Shëndetësisë, Dafina Gexha-Bunjaku, ka vizituar sot ekipin mobil të vaksinimit në sheshin “Zahir Pajaziti”…

​Mbi 1 mijë e 600 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në vend janë 1 mijë e 676 raste aktive me COVID-19. Në raportin e fundit të Institutit Kombëtar të…

2 mijë e 709 të vdekur nga COVID-19

Prej 13 marsit të vitit të kaluar në Kosovë u shfaqen dy rastet e para pozitive me COVID-19. Që nga…