Gjashtë të vdekur dhe mbi 2 mijë raste me COVID-19

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 2 mijë e 33 raste me COVID-19 në Kosovë nga 10 mijë e 87…

​MSh ka porositur 300 vaksina për mbrojtje nga kanceri në qafë të mitrës

Ministria e Shëndetësisë ka porositur 300 vaksina kundër papilloma virusit (HPV), vaksinë kjo që mbron nga sëmundja e kancerit të…

​MSh: Shtesat e janarit për profesionistët shëndetësorë do të dalin me pagën e muajit shkurt

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se shtesat e janarit prej 10 përqind të pagës bazë, por jo më…

Katër të vdekur dhe mbi 3 mijë raste me COVID-19

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 3 mijë e 617 raste me COVID-19 në Kosovë, nga 13 mijë e 928…

Gjashtë të vdekur dhe 3917 raste pozitive me COVID-19

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 3 mijë e 917 raste me COVID-19 në Kosovë, nga 15 mijë e 268…

Hyjnë në fuqi nesër, ja masat e reja anti-COVID

​Gjatë ditës së sotme pritet që Qeveria e Kosovës të miratoja masat e reja anti-COVID. Propozimet e Ministrisë së Shëndetësisë…

MSh: Vaksinimi, mënyra e thjeshtë e parandalimin të infeksioneve

Rritja progresive e rasteve me COVID-19 dhe prania e theksuar e variantit Omicron vë në pah rëndësinë e madhe që…

144 raste pozitive me COVID-19

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 144 raste me COVID-19 në Kosovë, nga 3 mijë e 908 testime. Ndërkohë që…

Kosova nuk po licencon tre mjekët italianë që fëmijët të operohen në Prishtinë

Tre mjekë italianë nuk kanë arritur të marrin ende licencën për të filluar me operacionet e fëmijëve në Kosovë që…

Ministri i Shëndetësisë paralajmëron shtrëngim të masave

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka thënë se ndonëse situata me pandemi në Kosovë është stabile dhe Kosova qëndron në…