Kurti ende pa emër për ministrin e Shëndetësisë, opozita thotë se ky sektor po shkon drejt kolapsit

Tash e tri javë Ministria e Shëndetësisë ka mbetur pa udhëheqës. Rifat Latifi i cili e mbante këtë pozitë dha…

8 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës në raportin e 24 orëve të fundit njoftoi se nuk ka humbje jete nga COVID-19,…

KDI: MSh ka shpenzuar vetëm 54 për qind të buxhetit gjatë vitit 2021

Vitin e kaluar, Ministria e Shëndetësisë ka shpenzuar vetëm gjysmën e buxhetit. Auditimi i pasqyrave financiare të kësaj ministrie, nxjerrë…

Vetëm një rast me COVID-19 gjatë 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit është konfirmuar vetëm një rast  prej gjithsej 111  testimeve…

10 raste të reja pozitive me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton për 10 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 189 teste të bëra. Gjatë 24 orëve…

25 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Ministria e shëndetësisë ka njoftuar se 25 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid 19 gjatë 24 orëve të fundit në…

MASHTI dhe MSH paditen të martën nga komunat, u dëmtuan mbi 35 milionë euro

Drejtori ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi ka deklaruar se më 23 gusht, komunat do ta padisin…

Ministria e Shëndetësisë apelon për vaksinim

Vaksinimi mbetet mënyra më e thjeshtë, më e lehtë dhe më efikase për t’u mbrojtur nga koronavirusi. Kështu shprehet përmes…

783 raste të reja me Covid 19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se përgjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv 783 persona. 2 qytetarë të Kosovës…

Zemaj shprehet i pakënaqur me qeverinë Kurti e quan të paaftë

Ish ministri i shëndetësisë, deputeti Armend Zemaj e ka cilësuar qeverinë Kurti si të paaftë pasi që, sipas tij, për…