Këto rrugë nuk mund të kalohen nëse nuk keni pajisjet dimërore

Reshjet e borës që filluan gjatë mbrëmjes kanë vazhduar edhe mëngjesin e kësaj të premte, ku edhe ka mbuluar thuajse…

Kjo është gjendja aktuale në pikat kufitare

Situata në pikat kufitare në të gjithë vendin paraqitet e qetë dhe pa radhë pritjeje. Sipas të dhënave të Ministrisë…

​Sveçla pas tensioneve me Bekë Berishën: Nuk bëhem pjesë e lojërave politike

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje…

MPB: Shfrytëzoni pikat tjera kufitare dhe jo në Bërnjak dhe Jarinjë

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar qytetarët të cilët planifikojnë të shfrytëzojnë pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë të…

Sveçla: Nuk aplikojmë në Interpol këtë vit, po punojmë që vitin tjetër anëtarësimi të jetë i sigurt

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla bën të ditur se Kosova nuk do të aplikojë në Interpol gjatë këtij…

Merdare, në dalje pritjet shkojnë deri në 3 orë

Mëngjesi i së martës rikthehu fluksin në dy prej pikë kalimeve kufitare të vendit. Pritjet më të gjata vazhdojnë të…

Minimum 3 muaj pritje për letërnjoftim, MPB hesht

Mungesa e materialit për prodhimin e letërnjoftimeve po u krijon qytetarëve pritje me muaj për t’u pajisur me mjetet identifikuese.…

​Gjendja në pikat kufitare, fluks në Merdare, pritje edhe te Dheu i Bardhë e në Vërmicë

Mëngjesin e së hënës pritjet në pikat kufitare të Kosovës janë më të gjata. Kolona me automjete në pikën kufitare…

Veliu premton që s’do të paguhen punëtorët serbë që nuk shkojnë në punë

Pagave të punëtorëve nga komuniteti serb pa shkuar fare në punë do t’iu vijë shumë shpejtë fundi. Këtë premtim e…

Vendimi i Qeverisë për kufizim të lëvizjes nuk vlen për punonjësit mediatikë

Ministria e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike ka bërë të ditur se vendimi i Qeverisë për kufizimin e lëvizjes…
error: