Murati: Kosova e ka energjinë më të lirë në rajon, kemi ndarë 60 milionë euro për subvencion

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekruan Murati, ka thënë se deri tani kanë ndarë 60 milionë euro për subvencionimin…

Ambasada Zvicerane shpalos platformën për punësimin e të rinjve

Qeveria Zvicerane po zhvillon platformën për punësimin e garantuar për të rinj, në  kuadër të bashkëpunimit me Qeverinë e Republikës…

Rinovohen disa reparte në spitalin e Gjilanit

Ministri i Shëndetësisë Rifat Latifi, bashkë me Ambasadorin e Luksemburgut në Kosovë Eric Ditz dhe drejtorin e Spitalit të Përgjithshëm…

Qeveria do të punësojë persona me aftësi të kufizuara

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati mbajtën sot takim me…

Kurti priti në takim Bordin e ShSKUK- së

Kryeministri Kurti takoi krerët e shëndetësisë në Kosovë me të cilët bisedoi rreth sistemit dhe shërbimeve shëndetësore, reformave dhe fuqizimin…

146 qytetarë të tjerë afganë erdhën në Kosovë

Ministri i punëve të brendshme Xhelal Sveçla përmes një njoftimi në facebook ka bërë të dtur se 146 qytetarë afganë…

Dorëheqja e ministrit Murati kërkohet me protestë

Partia Socialdemokrate e Kosovës (PSD) kërkon dorëheqjen e ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati për shkak të deklarimeve…

Ministri gjerman paralajmëron qytetarët: Mësohuni me çmimet e larta

Qytetarët dhe kompanitë në Gjermani duhet të përgatiten për çmime të larta të energjisë në terma afatgjatë, paralajmëroi sot ministri…

​Ministri Krasniqi: Avancimi i të drejtave të komuniteteve është prioritet

Në Ditën Ndërkombëtare të Romëve është mbajtur konferenca rajonale për zhvillimin e politikave të punësimit dhe fuqizimit të rolit të…