Tetë raste të reja me COVID

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar tetë raste të reja me COVID-19 në Kosovë, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast…

​Manastirliu në Prishtinë, pritet nga Gexha

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Dafina Gexha po pret në takim ministren e Shëndetësisë dhe të Mbrojtjes Sociale të Shqipërisë, Ogerta Manastirliu.…

Latifi: Nëse Arben Vitia e ka shkel ligjin do të merren organet e drejtësisë

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi u shpreh se nëse ish-ministri i këtij dikasteri, Arben Vitia ka bërë shkelje të ligjit…

Hyseni pret në takim zëvendëskryeministren Rexhepi dhe ministrin Latifi

Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës për Çështje të Pakicave dhe të Drejtave të Njeriut, Emilja Rexhepi bashkë me ministrin e…

Latifi: Zbutja e masave në përputhje me gjendjen epidemiologjike

Zëvendëskryeministrja e Kosovës për Çështje të Pakicave dhe Drejta e Njeriut, Emilija Rexhepi, së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Rifat…

​Latifi: Nëse kemi përkeqësim të gjendjes do të mbyllen shkollat, mund të ketë edhe rishikim të masave

Situata e rënduar pandemike në vend ka qenë shkak që sot ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi të raportojë para anëtarëve…

Ministri Latifi raporton sot për menaxhimin e situatës epidemiologjike me COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi do të raportojë sot para deputetëve anëtarë të Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale. Latifi…

Mesazhi i ministrit Latifi për bashkatdhetarët që vijnë në Kosovë për festat e fundvitit

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka dhënë një mesazh për bashkatdhetarët që do të vijnë në Kosovë për festat e…

Gjermania nuk shkon në izolim para Krishtlindjeve

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Karl Lauterbach ka bërë të ditur se Gjermania nuk do të shkojë në izolim para Krishtilindjeve.…