Kusari-Lila- opozitës: Propozimi ynë për komisionin hetimor përfshinë kërkesat tuaja

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka kërkuar nga opozita të përkrah propozimin e tyre për formimin…

​Kusari-Lila: Partitë politike duhet të jenë të vetëdijshme për situatën me Serbinë

Shefja e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka folur për sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të vendit…

​LVV propozon komision hetimor parlamentar për energjinë, gati 40 nënshkrimet

Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje pritet të procedojë sot në Kuvend 40 nënshkrime për formimin e komisionit hetimor për sektorin…

​LVV akuza ndaj opozitës që nuk votoi marrëveshjet ndërkombëtare

Lëvizja Vetëvendosje ka deklaruar se opozita ka kërkuar në seancën e sotme mbështetjen e tyre, në kundërshtim me rregullat e…

​Gashi: Vetëvendosje e quante Kadri Veselin kriminel, sot citon interpretimet e tij

Deputetët e pozitës nuk janë pajtuar për formimin e komisionit hetimor për energjinë dhe punësimet në KEK, iniciativë kjo e…

​Kusari-Lila: Inkurajoj opozitën që komisionin hetimor ta dërgojë në Kushtuese

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila tha se Ligji për hetimin parlamentar nuk lejon formimin e Komisionit…

​Tensione në raportimin e Hajdarit në Komisionin për Ekonomi, ndërpritet mbledhja

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, raportoi në Komisionin për Ekonomi. Në lidhje me “Projektin e Konkurrueshmërisë dhe…

​Kusari-Lila: Rezultatet e zgjedhjeve në Serbi dëshmuan orientimin e tyre pro-rus

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se rezultatet zgjedhore në Serbi dëshmuan orientimin e tyre…

Menaxhmenti i Ferronikelit i njofton anëtarët e Komisionit për Ekonomi me propozimet e tyre për tejkalim të krizës

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti së bashku me menaxhmentin e ndërmarrjes “NewCo Ferronikeli” kanë diskutuar për gjendjen e…

Të enjten seancë plenare

Të martën e 12 prillit do të mbahet debati parlamentarë për politikën e jashtme, kërkesë kjo e bërë nga Partia…