​Kusari-Lila: Brenda pak ditësh qeveria do të përcjellë koeficientin në Kuvend

Shefja e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se brenda pak ditësh qeveria do të përcjellë në Kuvend…

Kusari-Lila: Këtë javë mbahen dy seanca të Kuvendit të Kosovës

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila edhe njëherë ka ritheksuar se asociacionin një etnik të komunave me…

Kusari- Lila: Dënimi i sotëm për Sali Mustafën është si pasojë e një vendimi të Kuvendit për themelimin e kësaj gjykate

Lëvizja Vetëvendosje dhe AAK kanë komentuar vendimin e sotëm të Speciales për dënimin e Sali Mustsafës me 26 vjet burgim.…

Kusari-Lila: Përmes Projektligjit për zyrtarët publikë do të depolitizohet shërbimi civil

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se përmes Projektligjit për zyrtarët publikë do të depolitizohet…

Murati: Kosova e ka energjinë më të lirë në rajon, kemi ndarë 60 milionë euro për subvencion

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekruan Murati, ka thënë se deri tani kanë ndarë 60 milionë euro për subvencionimin…

Haradinaj-Kusari-Lilës për Kurtin : Mimozë edhe ti ki me ia kthye shpinën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj derisa ka replikuar karshi kryeministrit, Albin Kurti iu është drejtuar deputetes…