Gjukanoviq sot për vizitë në Kosovë

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, do të arrijë sot për një vizitë zyrtare dyditore në Kosovë. Ai me…

Policia me njoftim për vizitën e Gjukanoviq

Me rastin e vizitës së presidentit të Malit të Zi Milo Gjukanoviq në Prishtinë, Policia e Kosovës do të bëjë…

Presidenti malazez rezulton pozitiv me COVID-19

Presidenti malazez, Milo Gjukanoviq rezultoi pozitiv në testin e koronavirusit, njoftoi zyra e tij. “Kreu i shtetit, 59 vjeç, shfaq…

Gjukanoviq: Rusia vazhdon të ndërhyjë në punët e brendshme të Malit të Zi

Deklaratat e fundit të mitropolitit Ilarion Alfejev dhe ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov vetëm sa e konfirmojnë ndërhyrjen e…

“Non paper” për ndryshimin e kufijve, Gjukanoviq: Kemi eksperimentuar me këtë të keqe në vitet ’90

Presidenti i Malit të Zi Milo Gjukanoviq deklaroi se gjatë takimit me zyrtarë të BE-së, u arrit një marrëveshje që…

Gjukanoviq e quan të paarsyeshëm mos dërgimin e paqeruajtësve të Malit të Zi në KFOR

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, deklaroi sot se dërgimi i paqeruajtësve të vendit të tij në misionin KFOR…

Gjukanoviq: Projekti kombëtar i Serbisë së Madhe është ringjallur

Presidenti i Malit të Zi Milo Gjukanoviq deklaroi sot se Partia Demokratike e Socialistëve është e gatshme të jetë partia…

Gjukanoviq: Nuk jam lodhur nga politika, do të jem këtu në çdo pozitë

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, thotë se ka gjithmonë një arsye për të festuar fituesin, por kjo festë…

Gjukanoviq në opozitë, Abazoviq zgjedh koalicionin me partitë pro serbe

Sot u mbajt një takim i liderëve të koalicionit “Për Ardhmërinë e Malit të Zi”, “Paqja është kombi ynë” dhe…

Gjukanoviq: Nuk ka asnjë rrezik për stabilitetin e shtetit

Nuk ka rrezik për stabilitetin e shtetit dhe sigurinë e qytetarëve të tij në Mal të Zi, thanë presidenti i…