Krasniqi takon Gjukanoviqin, e falënderon për mbështetje të shtetësisë së Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka takuar sot presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, gjatë vizitës…

​Gjukanoviq: Kurrë s’ka qenë opsion tërheqja e njohjes së Kosovës

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq ka thënë se asnjëherë nuk ka qenë në opsion tërheqja e njohjes së…

Bislimi takon Gjukanoviq: E ardhmja e dy shteteve tona është në BE

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka pritur sot në takim presidentin e Malit të Zi Milo Gjukanoviq, me të cilin bisedoi mbi…

Rama i dhuron Gjukanoviqit ‘Çelësin e Qytetit’

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama i ka dhuruar “Çelësin e Qytetit”, presidentit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq.…

​Osmani dhe Gjukanoviq lënë të hapur mundësinë për korrigjim të marrëveshjes për kufirin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot me nderimet më të larta shtetërore, presidentin e Malit të Zi, Milo…

Konjufca takon Gjukanoviq

Në ditën e parë të vizitës zyrtare në Kosovë, presidenti i Malit të Zi Milo Gjukanoviq është pritur sot në…

Gjukanoviq për demarkacionin: Do t’i japim mundësi çfarëdo korrigjimi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe homologu i saj nga Mali i Zi, Milo Gjukanoviq kanë diskutuar sot edhe për…

​Gjukanoviq nis vizitën në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur me nderime të larta shtetërore homologun e tij malazez, Milo Gjukanoviq. Pas takimit,…