Kurti në Vjenë: Në vend se të kërkojë falje, Serbia vazhdon të kërcënojë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti gjatë qëndrimit në Austri ka marrë pjesë në diskutimin me temë: “Ballkani Perëndimor:…

​Studimi: Gjermania do të humbasë 260 miliardë euro

Lufta në Ukrainë dhe çmimet e larta të energjisë po i kushtojnë Gjermanisë qindra miliarda euro, thuhet në një studim…