Këta dy lojtarë ishin arsyet e përplasjes së Maldinit me pronarin e Milanit

Paolo Maldini dhe Frederic Massara po largohen nga Milani pas tensioneve me pronarin Gerry Cardinale dhe pikëpamjeve të ndryshme për…

Kështu e paralajmëron Milani rinovimin e kontratës së Leaos (VIDEO)

Dita e sotme do të sjellë gëzim të tifozët e Milanit, pasi që të gjithë janë në pritje të rinovimit…

Kërcënime për Dimarcon pas festës në Ligën e Kampionëve, ai u kërkon falje tifozëve të Milanit

Gjatë festës së Interit për kualifikimin për në finalen e Ligës së Kampionëve të martën në mbrëmje, Federico Dimarco këndoi…

Milani në bisedime konkrete me mesfushorin e Chelseat

Siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, Milani është në bisedime konkrete për të nënshkruar me mesfushorin…

Milani assesi të këndellet, mposhtet nga Spezia

Pas humbjes 2:0 në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve kundër Interit, Milani ka vazhduar me humbje…

E kryer, Leao rinovon kontratën me Milanin

Siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, Rafael Leao ka nënshkruar një marrëveshje të re me Milanin.…

Milani triumfues në derbin kundër Lazios

Ka përfunduar derbi italian mes Milanit dhe skuadrës së Lazios. Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “San…

Milani thellon epërsinë ndaj Lazios (VIDEO)

Është shënuar edhe goli i dytë në stadiumin “San Siro” mes Milanit dhe Lazios. Skuadra e Milanit e ka thelluar…

Serie A/Sot luajnë Interi, Milani e Juventusi

Serie A i rikthehet aksionit sot me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 33 të këtij…

Formacionet zyrtare të Romës dhe Milanit

Sot me fillim nga ora 18:00 stadiumi “Olimpico” do të jetë nikoqir i derbit italian mes Romës dhe Milanit, ndeshje…