Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Milani kryeson kundër Parmas, mbyllet pjesa e parë

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja mes Parmas dhe Milanit, ku pas 45’ minutave lojë, “Rossonerët” udhëheqin me rezultat 2:0.…

Milani nis kontaktet me partnerin e mundshëm të Ibrahimovic në sulm

Milani ka rritur interesimin për sulmuesin e Real Madridit, Luka Jovic dhe shpreson të arrijë një marrëveshje të ngjashme sikur…

​Gattuso flet për sëmundjen e tij: Është e pashërueshme por nuk i frikësohem vdekjes

Skuadra e Napolit është duke kaluar nëpër një periudhë negative të rezultateve pa fitore në tre ndeshjet e fundit dhe…

Kessie i bindur: Ky është objektivi i Milanit për këtë edicion

Skuadra e Milanit po vazhdon me një ecuri shumë pozitive te rezultateve në këtë edicion dhe së fundi e ka…

Befason Interi, kërkon një tjetër lojtar të Milanit

Sipas “Calciomercato.com, Interi po e monitoron situatën e krijuar ndërmjet Milanit dhe mesfushorit Hakan Calhanoglu mbi rinovimin e kontratës, përcjell…

Formacionet e mundshme të derbit mes Interit dhe Milanit

Zhvillohet sot me fillim nga ora 18:00 përballja drithëruese ndërmjet Interit dhe Milanit, i njohur si derbi “Madoninna”, raporton KosovaPress.…

Pioli: Nëse e mposhtim Interin, rritet entuziazmi te Milani

Trajneri i Milanit Stefano Pioli ka deklaruar se ballafaqimi i nesërm me Interin do të jetë një test i rëndësishëm…

Ancelotti “shtang” Milanin para derbit me Interin

Këtë të shtunë, Serie-A, sjell derbin e shumëpritur të qytetit të Milanos ndërmjet Interit dhe Milanit, raporton KosovaPress. Edhe pse…

Vieri frikëson Milanin: Ky lojtar i Interit është më i miri në botë

Në karrierën e tij futbollistike, Christian Vieri I ka luajtur 13 derbi ndërmjet Interit dhe Milanit, që të gjitha me…

​Puyol: Mund të isha transferuar te Milani

Legjenda e Barcelonës Carles Puyol ka zbuluar se ai mund të ishte bashkuar me Milanin gjatë karrierës së tij dhe…
error: