Milan nuk llogarit në Ibra-n, gjen sulmuesin e ri

Milan është duke menduar për të ardhmen në repartin e sulmit. Drejtuesit rosoner nuk po llogarisin më në suedezin Zlatan…

Lazio kërkon transferimin e Bonaventurës

Lazio është duke menduar ta transferojë mesfushorin e Milanit, Jack Bonaventuran. Sipas Tuttosport, drejtuesit bardhekaltër shikojnë tek mesfushori i Milanit…

Milan është shitur, pronarët e ri transferojnë Lionel Messin?

Një lajm i pabesueshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Milani është shitur dhe pronari i ri ka ndërmend ta…

Milan ua kthen tifozëve paratë e biletave

Në Serie A u vendos që këtë javë të zhvillohen ndeshjet me dyer të mbyllura, për shkak të frikës për…

Barcelona dhe Manchester City në garë për mbrojtësin e Interit

Barcelona dhe Manchester City duhet të paguajnë një shumë të lartë nëse duan të nënshkruajnë me qendërmbrojtësin e Interit, Milan…

Rebic: Përvoja e Ibrahimovic po na ndihmon shumë

Ante Rebic po kalon një moment magjik. Pas vështirësive në fillim të sezonit, kroati po gjen hapësirë, besim dhe gola…

Milani konfirmon lëndimin e Kjaer

Milan ka konfirmuar se mbrojtësi, Simon Kjaer ka pësuar lëndim në kofshë derisa Alexis Saelemaekers gjithashtu është lënduar në gju.…

​Milan vazhdon me fitore

Që nga rikthimi në Milan i sulmuesit Ibrahimoviç, Milani po njeh sekse të vazhdueshme. Në fitorene radhës, Milan sonte e…

Bonaventura, gati t’i thotë lamtumirë Milanit

Pas 6 vitesh, 141 ndeshjeve dhe 29 golave të shënuar, Giacomo Bonaventura pritet t’i thotë lamtumirë Milanit. Në skemat që…

Pioli: Krenar për skuadrën, ja pse nuk duhej dhënë penalltia

Pas 45 minutave perfekte në derbin e të dielës përballë Interit, Milani i Piolit dominoi për më tepër se 70…