Inter dhe Milan në garë për mbrojtësin serb

Skuadra e Interit është e gatshme të futet në garë për një ndër synimet më të mëdha të Milanit, mbrojtësin…

Mesfushori francez pranon të ulë pagën për t’u rikthyer te Milani

Mesfushori francez Tiemoue Bakayoko është shumë pranë rikthimit te Milani, skuadër në të cilën luajti plot 42 ndeshje në sezonin…

Ragnick tregon pse nuk mori drejtimin e Milanit

Ralf Rangnick ishte shumë afër për të marrë drejtimin e Milanin si drejtor sportiv dhe si trajner. Mediat madje raportonin…

Ftohet interesimi i Milanit për sulmuesin e Realit

Është ftohur interesimi i Milanit për sulmuesin e Realit, Luka Jovic. Sipas asaj që raportojnë medialt italiane, rosonerët tashmë kanë…

Aurier gjithnjë e më afër Milanit

Mbrojtësi i djathtë i Tottenham, Serge Aurier është i hapur për t’u bashkuar me Milanin, pretendon Gianluca Di Marzio. Skuadra…

Lala në Milano, jo për transferimin e Rashicës te Milani

Bien poshtë zërat për një transferim të mundshëm të Milot Rashicës te Milani. Edhe pse sëfundmi kanë qarkulluar lajme se…

Milan i ofron 7 milionë euro për një vit Ibrahimovicit

Skuadra e Milanit dëshiron ta ketë në ekip edhe për një sezon sulmuesin veteran, Zlatan Ibrahimovicit. Sipas asaj që raporton Calcio…

Ibrahimoviq mbetet në Milano, kjo është paga e tij

Futbollisti më i mirë i Milanit, Zlatan Ibrahimoviq, do të qëndrojë në “San Siro” edhe sezonin e ardhshëm, shkruan Gazeta…

Ibrahimoviç do të qëndrojë tek Milani

Tifozët e Milanit besojnë se skuadra e tyre është rikthyer dhe me besim në vete për sezonin e ardhshëm. Por…

Milan prezanton fanellat e reja

Skuadra e Milan ka publikuar fanellat e reja për sezonin e ardhshëm. Si gjithmonë fanellat e reja janë me ngjyrat…