Milan – Atalanta, formacionet e mundshme

Java e 36-të e Serie A nis me një supersfidë pasi Atalanta do të përballet me Milanin në San Siro.…

Përfundon sezoni për kapitenin e Milanit

Kapiteni i Milanit, Alessio Romagnoli, e ka pësuar një lëndim të rëndë muskulor dhe si pasojë nuk do të jetë…

Sassuolo – Milan, formacionet e mundshme

Milan do të ketë një udhëtim të vështirë në Sassuolo, në kuadër të javës së 35-të në Serie A. Rosonerët…

Milan – Bologna, formacionet e mundshme

Rosonerët do të tentojnë të arrijnë një tjetër fitore, për të ndjekur ëndrrën evropaine. Skuadra e Milanit do të presin…

“Barcelona mund të jetë një Milan apo Manchester United i ri”

Kandidati për president tek klubi i Barcelonës Victor Font pasi Real Madrid u shpallë kampion mbrëmjen e djeshme ka deklaruar…

Ibra larg Milanit, kjo pritet të jetë skuadra e ardhshme e suedezit

Nuk është ende zyrtare, por me sa duket Zlatan Ibrahimoviç e ka vendosur se çfarë do të bëjë gjatë sezonit…

Milan – Parma, formacionet e mundshme

Milan do ta presë në shtëpi skuadrën e Parmës në kuadër të javës së 33-të të Serie A. Skuadra rosonere…

Zyrtare: Milani blen kartonin e Simon Kjaer

Simon Kjaer, sikurse pritej është futbollist i Milanit. Klubi kuqezi nëpërmjet një komunikate ka njoftuar se “ka ushtruar të drejtën…

Gattuso vetëm barazim në ndeshjen e parë kundër Milanit si trajner

Napoli dhe Milan janë ndarë sonte në paqe duke luajtur baras 2:2, në ndeshjen e javës 32 të Serie A.…

Milan dëshiron kartonin e plotë të Rebic

Ante Rebic i ka bindur të gjithë te Milani me performacën e tij, ku këtë sezon me fanellën e kuqezinjve…