Dorëzohet Ibra, merr një vendim të papritur

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimoviç është ndarë shumë i zhgënjyer me barazimin 2-2 të Milanit kundër Veronas, përcjell KosovaPress. Sulmuesi…

Milani kërkon ta blindojë kreun e tabelës ndaj Veronas, formacionet zyrtare

Milani e ka mundësinë që të arratiset në kreun e tabelës duke lënë prapa Juventusin dhe Interin të cilët sot…

Milanit i rriten apetitet, kërkon yllin e Real Madridit

Milani tenton goditjen e madhe me parametër zero. Mediat në Spanjë raportojnë lajmin e bujshëm për interesimin e kuqezinjëve për…

Milan dëshiron ta bëj permanente blerjen e Diaz

AC Milan po mundohet ta bëjë permanente marrëveshjen për Brahim Diaz me Real Madridin, raporton “Corriere dello Sport”. Spekulohet se…

Milan do të kthehet pas Szoboszlai

Milani po shikon të ringjallë interesim për mesfushorin e RB Salzburg, Dominik Szoboszlai, raporton “Gazzetta Dello Sport”. “Rossonerët” dështuan me…

​Është në top formë, Ibrahimoviç i jep një lajm të madh Milanit

Zlatan Ibrahimoviç është dukë kaluan nëpër një formë të jashtëzakonshme me fanelën e Milanit duke u bërë kështu pika me…

Udinese-Milan, Ibrahimovic me një super gol

Në kuadër të Seria A, është zhvilluar ndeshja hapëse e xhiros së gjashtë mes Udinese dhe Milan përcjell KosovaPress. Ekipi…

Milan shpreson ta bëjë permanente blerjen e Brahim Diaz

Klubi italian AC Milan po shpreson ta bëjë permanente blerjen e Brahim Diaz, raporton KosovaPress. Diaz kaloi në “San Siro”…

AC Milan po përgatitë një kontratë të re për Donnaruman

Klubi italian, Milan janë në bisedime me portierin e tyre, Gianluigi Donnarumma për të nënshkruar një kontratë të re, raporton…

Top skuadra evropiane e kërkon Allegrin si trajner

Paris -Saint – Germain po e studion mundësinë e angazhimit të Maximiliano Allegrit si trajner për ta zëvendësuar Thomas Tuchel-in,…