E ardhmja e Ibrahimovic do të zbulohet pas ndeshjes me Sassuolon

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic do të zbulojë planet për të ardhmen e tij pas ndeshjes finale të sezonit kundër…

Serie-A ndryshon planin, ja kur i zhvillojnë ndeshjet Interi dhe Milani

Titulli i kampionit për edicionin garues 2021/22 në kampionatin italian do të vendoset në xhiron e fundit, ndeshjet e së…

​Milani fiton dhe pret gabimin e Interit për t’u shpallur kampion

Milani ka shënuar fitore të madhe në xhiron e parafundit të Serie-A duke e mposhtur Atalantën me rezultat 2-0 në…

Milan-Atalanta, formacionet zyrtare

Milani që kërkon të bëjë hapin e madh drejtë titullit kampion dhe Atalanta që po lufton për një vend në…

​Milan-Atalanta dhe Cagliari-Inter, formacionet e mundshme

Liderët e Serie-A, Milani mund të sigurojnë Scudetton me një fitore ndaj Atalantas sot nëse ndjekësi i tyre Interi nuk…

Milan-Inter, sot ditë e rëndësishme sa i përket titullit kampion

Lufta për titull në Serie-A vazhdon të mbetet e zjarrtë kur kanë mbetur vetëm edhe sy xhiro deri në mbyllje…

Shitja e Milanit, këto janë zhvillimet e reja

Sipas raporteve të shumta në Itali, fondacioni Elliott i ka pezulluar negociatat me Investcorp, kështu që fondi me bazë në…

Milani dhe Interi në telashe për organizimin e festës së titullit, ky është skenari problematik

Nëse Milani fiton titullin e Serie A, tifozët e Interit mund të detyrohen të largohen shpejt nga “Giuseppe Meazza” pas…

Tjetër hap i madh i Milanit drejt titullit, mposht edhe Veronën

Milani ka arkëtuar tre pikë të reja dhe shumë të rëndësishme në luftën për titull pasi ka triumfuar ndaj Veronas…

​Tonali barazon rezultatin, Milani shkon e qetë në pushim

Ka përfunduar pjesa e parë e një ndeshje të zjarrtë ndërmjet Hellas Veronas dhe Milanit. Rezultati pas 45 minutave është…