​Lëndohet Franck Kessie

Mesfushori i Milanit, Franck Kessie është detyruar të braktisë ndeshjen e sotme të Kupës së Kombeve të Afrikës midis Bregut…

Milani e Juventusi e mbyllin pa gola derbin e Italisë

Në një ndeshje aspak tërheqëse dhe me shumë monotoni, Milani dhe Juventusi i kanë ndarë pikët në ndeshjen e vlefshme…

Milani dhe Juventusi përplasen në “San Siro”, formacionet zyrtare

Xhiroja e 23-të e Serie-A sjellë edhe derbin e madh të Italisë ndërmjet Milani dhe Juventusit që zhvillohet në “San…

​Politikani italian thirrje Milanit: Mos rrini të heshtur

Politikani i ekstremit të djathtë Matteo Salvini i ka kërkuar Milanit të mos qëndrojë e heshtur pas një gabimi të…

A do të riluhet ndeshja Milan-Spezia, ja çfarë thotë rregulli përkatës për situata të tilla

Ndeshja e Serie-A Milan-Spezia nuk ka gjasa të përsëritet pavarësisht një kërkese të shtruar nga shoqata italiane për mbrojtjen e…

Milani mposhtë Genoan pas vazhdimeve dhe siguron çerekfinalen e Kupës së Italisë

Milani ka kaluar në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë pas një fitore shumë të vështirë ndaj Genoas të cilën…

Milani kërkon çerekfinalen e Kupës së Italisë ndaj Genoas, formacionet zyrtare

Stadiumi “San Siro” pas finales së Superkupës që u zhvillua të mërkurën ndërmjet Interit dhe Juventusit, sonte e pret ndeshjen…

Fiorentina nënshkruan me ish-sulmuesin e Milanit

Skuadra italiane Fiorentina ka bërë zyrtare sot transferimin në formë huazimi të sulmuesit Krzysztof Piatek nga Hertha Berlini. Sulmuesi 26…

Milan-Roma, ky është rezultati i pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes skuadrës së Milanit dhe asaj të Romës, ku nikoqirët hynë drejt zhveshtoreve…

Zhbllokohet rezultati në ndeshjen mes Milanit dhe Romës

Gjigandi italian AC Milan tani gjen vetën në epërsi prej dy golave në stadiumin “San Siro”. Momentalisht, në ndeshjen mes…
error: