Milaim Zeka te OVL-UÇK

Në  takimin që aktualisht janë duke e zhvilluar krerët e OVL-UÇK-së me përfaqësuesit e Dhomave të Specializuara, të cilët kanë…

Zeka: VV ka dhënë paralajmërime, dëshiron luftë civile

Ish deputeti Milaim Zeka, ka thënë se vet fakti që kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe drejtues të tjerë të…

Zeka komenton hapjen e objekteve fetare: Kosova, shembull i turpit evropian

Ish-deputeti Milaim Zeka ka kritikuar vendimet e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë për hapjen e objekteve fetare si pjesë e…

Milaim Zeka tregon në favor të kujt do të vendosë Kushtetuesja

Gjykata Kushtetuese ka afat deri më 28 maj të marrë vendimin finale rreth dekretit të presidentit Hashim Thaçi për emrin…

Zeka: Kush kërkon mosrespektim të vendimit të Kushtetueses, dëshiron vëllavrasje në Kosovë

Ish-deputeti Milaim Zeka ka thënë se nëse dikush dëshiron dhe e thotë që mos të respektohet vendimi i Gjykatës Kushtetuese,…

Milaim Zeka: Avdullah Hoti, kryeministër pas 29 majit

Analisti Milaim Zeka në një emision të Top Channel ka folur për zhvillimet e fundit politike në Kosovë, pas rënies…

Zeka: Qeveria e re i ka siguruar 64 vota

Ish-deputeti Milaim Zeka ka thënë se ka informata se LDK dhe aleatët, kanë siguruar 64 vota për qeverinë e re,…

Zeka: Kurti po përgatit trazira në Kosovë

Ish-deputeti Milaim Zeka deklaratën e kryeministrit në detyrë për destabilizim në rast të formimit të qeverisë së re, e ka…

Zeka: Brenda 10-15 ditëve do të kemi një Qeveri të re

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka deklaruar se brenda 10 apo 15 dite, Kosova do ta ketë një…

Milaim Zeka tregon kur do ta marrë Isa Mustafa mandatin për udhëheqjen e qeverisë

Ndërkohë që kryeministri në detyrë Albin Kurti nuk ka sjellë ende emrin e mandatarit për formimin e qeverisë së re,…