Arteta kapet me drejtuesit e Premier Ligës: Falemnderit që po na e bëni këtë

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta mendon se skuadra e tij është trajtuar në mënyrë të padrejtë nga Premier Liga duke…

Arteta flet për “asistin” që dha tek goli i tretë i Arsenalit ndaj Watfordit

Pesë vjet pasi vari këpucët, Mikel Arteta, trajneri i Arsenalit arriti që ta bëjë një “asistim” që ndihmoi shumë në…

Mikel Arteta mungon në ndeshjen ndaj Manchester Cityt

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka rezultuar pozitiv me koronavirus dhe do të mungojë në ndeshjen me Manchester Cityn në…

Arteta: Ka dritë në fund të tunelit për Arsenalin

Mikel Arteta ka lavdëruar përgjigjen e Arsenalit rreth startit jo të mirë këtë sezon, dhe ka paralajmëruar që nuk duhet…

​Humbja e thellë nga City, reagon Mikel Arteta

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, nuk ishte i kënaqur me disa nga vendimet e marra nga gjyqtarët dhe lojtarët e…

Ylli i Arsenalit humb sezonin, Arteta konfirmon ndryshimin e rolit të Granit Xhakas

Mikel Arteta ka konfirmuar se Kieran Tierney do të mungojë në ndeshjet e mbetura të këtij sezonin për Arsenalin për…

Arteta lavdëron sulmuesin Lacazette

Sulmuesi i “Topçinjëve” do të hyjë në vitin e fundit të kontratës së tij me Arsenalin, dhe vazhdimisht është duke…

Arteta flet për mundësinë që ta drejtojë Barcelonën

Mediumet spanjolle raportuan se Mikel Arteta është kandidati kryesor për të zëvendësuar Ronald Koeman te Barcelona. Por këto spekulime i…

Laporta mund ta sjellë edhe trajnerin e ri te Barcelona dhe ky është emri i preferuar i tij

Në këtë muaj Barcelona do të bëhet me president të ri sepse zgjedhjet janë të planifikuara të mbahen më 7…

Pas humbjes nga Aston Villa, Arteta konfirmon nje lajm të keq për skuadrën e tij

Thomas Partey pësoi një dëmtim të muskujve gjatë humbjes së Arsenalit ndaj Aston Villas të shtunën, konfirmoi menaxheri Mikel Arteta.…