Furnizimi me gaz, Rama e Pompeo “bekojnë” marrëveshjen për gazifikimin

Një memorandum mirëkuptimi mes kompanisë publike të gazit Albgaz dhe kompanisë bullgare Overgas, u nënshkrua sot në Tiranë, nën vëzhgimin…

Pompeo mbërrin në Tiranë

Në kuadër të 100-vjetorit të marrëdhënieve Shqipëri -SHBA, ish-sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ndodhet në Tiranë. Top Channel mëson…

Raisi: Nëse Trump nuk paguan për vrasjen e Soleimanit, SHBA do ta paguajë

Presidenti iranian Ebrahim Raisi kërcënoi sot se do të hakmerret ndaj Amerikës për vrasjen e gjeneralit iranian Kasem Soleimani dy…

Pompeo: SHBA së shpejti do të shqyrtojnë sanksione shtesë kundër Rusisë

Shtetet e Bashkuara së shpejti do të shqyrtojnë sanksione shtesë kundër Rusisë, deklaroi sot sekretari në largim i Shtetit Mike…

Pompeo: Streha e re e Al-Kaidës është Irani

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo deklaroi sot, pa ofruar prova të forta, se baza e re e organizatës terroriste Al-Kaidës…

Mike Pompeo: Moska prapa sulmit kibernetik

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka fajësuar Rusinë për atë që po konsiderohet si spiunazhi më i rëndë kibernetik…

Pompeo akuzon Rusinë: Po luan lojëra politike

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo kritikoi sot ministrin e Jashtëm rus Sergei Lavrov për komentin se Shtetet e Bashkuara po…

Pompeo viziton Turqinë, inkurajon liritë fetare

​Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo vizitoi Turqinë si pjesë e një përpjekjeje që synon avacimin e lirive fetare si…

Pompeo viziton Kroacinë, në fokus të bisedimeve Ballkani Perëndimor

Pas Greqisë dhe Italisë, sekretari i Shtetit i SHBA, Mike Pompeo do të vizitojë nesër Kroacinë, si pjesë e turneut…

Pompeo para vizitës në Greqi diskuton me Stoltenberg rreth tensioneve midis Athinës dhe Ankarasë

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo bisedoi sot me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg rreth tensioneve midis Greqisë dhe…