​Të paktën 46 të vdekur në një kamion të braktisur në Teksas

Të paktën 46 persona, të cilët besohet se kanë qenë emigrantë, janë gjetur të vdekur në një kamion të braktisur…

Bashkëpunimi i qytetarëve me Policinë mundëson identifikimin e migrantëve të hyrë ilegalisht në vendin tonë

Policia e Kosovës në Prizren, pas pranimit të informacioneve relevante në bashkëpunim me qytetarë, sot me rreth orës 09:40, ka…

Më shumë se 12 000 migrantë kanë kaluar kanalin anglez në vitin 2022

Më shumë se 12 000 njerëz kanë arritur në Britaninë e Madhe deri më tani këtë vit duke kaluar kanalin…

Ndalohet një rast kontrabandimi me migrantë palestinezë

Policia Kufitare e Kosovës sot rreth orës 13:00, në Hanin e Elezit, në linjën hyrëse në terminalin doganor, ka identifikuar…

Iraku ka evakuuar afro 2000 emigrantë të “ngecur” mes Bjellorusisë e Polonisë

Iraku ka evakuuar gjithsej 1876 refugjatë që presin në kufirin midis Bjellorusisë dhe Polonisë për të hyrë në Evropë, thuhet…

Sondazhi: Gjermanët të ndarë mbi pranimin e migrantëve të rinj

Gjermanët janë të ndarë nëse vendi duhet të mirëpresë emigrantët e bllokuar në kufirin midis Bjellorusisë dhe Bashkimit Evropian në…

Lukashenko dërgoi mijëra emigrantë në BE, Polonia pret përshkallëzim të armatosur

Kriza e madhe e migrantëve në Evropën verilindore, e cila filloi këtë verë, është përshkallëzuar seriozisht në 24 orët e…

Arrestohet për kontrabandim me migrantë

Policia e Kosovës ka arrestuar sot personin me inicialet L.N. (1987) për kontrabandim të migrantëve, njëri prej të cilëve u…

Arrestohen tre persona për kontrabandim të 24 migrantëve nga Siria

Policia e Kosovës në pikën kufitare në Vërmicë ka ndaluar tre persona të dyshuar për kontrabandim me migrantë. Sot rreth…

Migrantët bien në shpellën e thellë 12 metra duke ikur nga policia

Gjatë natës së kaluar, Shërbimi i Shpëtimit Malor në Bihaq organizoi një aksion për të shpëtuar migrantët e paligjshëm që…