Quique Setien tregon të ardhmen e Lionel Messi

Lionel Messi u përmend disa ditë më parë për një largim nga Barcelona dhe se mund të kalonte te Serie…

Largimi nga Barcelona, flet vet Lionel Messi

Lionel Messi nuk do të transferohet as tek Interi dhe as nuk do të kthehet te Newell’s Old Boys në…

Messi e nxorri Ronaldinhon nga burgu?

Ronaldinho dhe i vëllai i tij Roberto Assis u liruan nga burgu ku ndodheshin në qytetin Asunsion në Paraguaji. Mirëpo…

Presidenti i La Liga-s: Messi nuk shkon në Itali

Në mes të një krize globale, që ka “kapur për fyti” edhe futbollin, presidenti i La Liga, Javier Tebas, hedh…

Habit Kaka, zgjedh mes Messit dhe Ronaldos

Legjenda braziliane e futbollit, Ricardo Kaka ka komentuar dhe ka bërë dallimin ndërmjet Cristiano Ronaldos dhe Liones Messit. Ish-futbollisti rosoner…

Bartomeu mbron Messin: Leo e ka propozuar vetë uljen e pagave

Ulja e pagave në masën 70% për futbollistët te Barcelona krijoi shumë zhurmë në mediat spanjolle aq sa u tha…

Messi sqaron gjithçka me një letër: Kemi pranuar uljen e pagave

Ngërçi i uljes së pagave te Barcelona është zgjidhur përfundimisht. Për të sqaruar opionin publik dhe të gjithë problematikën ka…

Legjenda braziliane: Neymari është më i mirë se Messi

Fituesi i Kupës së Botës me Brazilin, Cafu insiston se ylli i Pars Saint-Germain, Neymar është një talent superior karshi…

Lista e futbollistëve me vlerën më të lartë: Mbappe në krye, kjo është pozita e Messit

Lionel Messi pa asnjë dyshim është një ndër futbollistët më të mirë të gjitha kohërave. Për shumë njerëz, Lionel Messi…

Koronavirusi, reagon edhe Lionel Messi

Lionel Messi, ylli i Barcelonës ka bërë një postim në instagram përmes të cilit ka bërë një mesazh të gjatë…