Xavi: Messi mund të luajë deri në moshën 40-vjeçare

Ndonëse tash i ka mbushur 32 vite, Lionel Messi vijon të luajë në nivele të larta dhe të shfaqet jo…

Ky është super-avioni i Lionel Messit (FOTO)

Leo Mesi është një nga lojtarët më të mirë në të gjithë historinë e futbollit, teksa dhuron spektakël me topin…

Trajneri i Barcelonës dëshiron Neymarin dhe Martinezin në skuadër

Quique Setien, trajneri i Barcelonës kërkon të ketë me çdo kusht edhe sezonin e ardhshëm në skuadrën e tij Lionel…

Quique Setien tregon të ardhmen e Lionel Messi

Lionel Messi u përmend disa ditë më parë për një largim nga Barcelona dhe se mund të kalonte te Serie…

Largimi nga Barcelona, flet vet Lionel Messi

Lionel Messi nuk do të transferohet as tek Interi dhe as nuk do të kthehet te Newell’s Old Boys në…

Messi e nxorri Ronaldinhon nga burgu?

Ronaldinho dhe i vëllai i tij Roberto Assis u liruan nga burgu ku ndodheshin në qytetin Asunsion në Paraguaji. Mirëpo…

Presidenti i La Liga-s: Messi nuk shkon në Itali

Në mes të një krize globale, që ka “kapur për fyti” edhe futbollin, presidenti i La Liga, Javier Tebas, hedh…

Habit Kaka, zgjedh mes Messit dhe Ronaldos

Legjenda braziliane e futbollit, Ricardo Kaka ka komentuar dhe ka bërë dallimin ndërmjet Cristiano Ronaldos dhe Liones Messit. Ish-futbollisti rosoner…

Bartomeu mbron Messin: Leo e ka propozuar vetë uljen e pagave

Ulja e pagave në masën 70% për futbollistët te Barcelona krijoi shumë zhurmë në mediat spanjolle aq sa u tha…

Messi sqaron gjithçka me një letër: Kemi pranuar uljen e pagave

Ngërçi i uljes së pagave te Barcelona është zgjidhur përfundimisht. Për të sqaruar opionin publik dhe të gjithë problematikën ka…
error: