Babai i Messit zbarkon në Milano, blen shtëpi përballë zyrave të Interit

Jorge Messi, babai i “yllit” të Barcelonës, Lionel Messi, ka zbarkuar zyrtarisht në kryeqedrën e Lombardisë, Milano, që e ka…

Messi dhuron ndihma për mbi 50 mijë fëmijë në Siri

Fondacioni i Lionel Messit ka bashkëpunuar me organizatën bamirëse UNICEF për shpërndarjen e 50,360 pakove edukative për vajzat e djemtë…

Messi me fjalë të jashtëzakonshme pas pensionimit të Casillas

Dje u konfirmua zyrtarisht se ish-portieri i Real Madridit, Iker Casillas ka vendosur përfundimisht të pensionohet nga futbollit. Nuk munguan…

Messi dhe Suarez së bashku në pushime

Lionel Messi dhe Luis Suarez duket se nuk mund të ndahen nga njëri-tjetri për asnjë moment. Jo vetëm që shtëpitë…

Tifozët zgjedhin më të mirin tek Barça, nuk është Messi

Pas suksesit në kampionat të rivalëve të Real Madrid, ka ardhur shfryrja e Lionel Messi-t që ka bërë fajtor të…

Ish-presidenti i Barçës frikësohet se Messi mund të largohet nga Camp Nou

Ish-presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, ka pranuar se është i frikësuar nga Lionel Messi, se mund të mos e zgjasë…

Guardiola flet për të ardhmen e Lionel Messi

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka folur në lidhje me shumë situata që kanë përfshirë klubin e tij. Ai…

Zidane: Shpresoj që Messi të qëndrojë tek Barcelona

Lajmi për një largim të mundshëm të Lionel Messit nga Barcelona, ka ngjallur shumë reagime në Spanjë. Për një gjë…

700 gola të shënuar nga Lionel Messi

Lionel Messi ka shënuar mbrëmë golin e 700-të në karrierën e tij. Messi këto 700 gola i ka shënuar në…

Messi është “zëvendësuesi” më i mirë i La Liga-s

Në shtëpinë e Barcelona-s, trajneri Setien do të ketë detyrën e vështirë të zgjedhë nëse do ta aktivizojë nga minuta…