​Lukaku e Messi në sulm, formacioni i top-5 ligave evropiane të kësaj jave

Fundjava që kemi lënë pas ishte pa dyshim njëra nga më të stërmbushurat me ndeshjet derbi dhe shumë interesante nga…

Kandidati për President të Barcelonës vjen me dy mega-premtime

Kandidati për president i Barcelonës, Jordi Farre ka pohuar se Lionel Messi dëshiron të qëndrojë në klub dhe se, nëse…

Befason Paratici: Ja pse them që Ronaldo është më i mirë se sa Messi

Fabio Paratici beson se Cristiano Ronaldo është më i mirë se Lionel Messi, por ‘është një kënaqësi të përjetosh këtë…

Bashkimi i Neymar me Messin në PSG, flet Leonardo

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain Leonardo tha se “ne nuk prekim lojtarët e të tjerëve” kur u pyet në lidhje…

Djali i Maradonas i bën një kërkesë specifike Leo Messit

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10…

Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

Lionel Messi vazhdio t’i qëndrojë besnik Barcelonës për vite me radhë edhe pse verën e kaluar doli hapur duke kërkuar…

​Messi apo Ronaldo – Aguero apo Icardi? Kur Maradona lëshonte komentet epike të tij

Diego Armando Maradona u nda nga kjo jetë të Mërkurën në moshën 60 vjeçare dhe ishte një arrest kardiak që…

Koeman zbulon arsyen pse nuk e ftoi Messin për ndeshjen me Dynamo Kievin

Lionel Messi ka mbetur jashtë listës së lojtarëve të ftuar për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Dinamo Kyievit e…

Koeman përjashton Messin nga lista për ndeshjen kundër Dinamo Kyievit

Barcelona do të ballafaqohet me Dinamo Kyievin në ndeshjen e radhës të fazës së grupeve të Uefa Champions Leage e…

Suarez: Flas ende me Messin, por jo për futbollin, largimi nga Barça me dhemb ende

Luis Suarez ka zbuluar se ai vazhdon të mbajë kontakte të afërta me Lionel Messin, por që nuk preferojnë të…