Messi shpallet lojtari i ndeshjes kundër Australisë

Magjia e Lionel Messit e eliminoi sot Australinë nga Kampionati Botëror “Katar 2022”. Kombëtarja e Argjentinës siguroi çerekfinalen e këtij…

Pjesa e parë: Argjentina në epërsi kundër Australisë me golin e Messit

Ka përfunduar pjesa e parë në përballjen tejet interesante mes Kombëtares së Argjentinës dhe asaj të Australisë. Pas 45’ minutave…

Messi shënon kundër Australisë, Argjentina përpara – video

Lionel Messi ka shënuar golin e tij të nëntë në karrierë në Kupën e Botës. Kombëtarja e Argjentinës ka kaluar…

Leo Messi humb penalltinë ndaj Polonisë

Argjentina ka lëshuar një mundësi të artë për të kaluar në persi ndaj Polonisë. Ishte Lionel Messi fytyra tragjike pasi…

Cruyff: Barça dhe Messi duhet të jenë bashkë përsëri

Drejtori sportiv i Barcelonës, Jordi Cruyff ka folur për mundësinë që gjiganti katalunas ta rikthejë në skuadër superyllin, Lionel Messi.…

Messiiiiiii, Argjentina në epërsi kundër Meksikës – video

Tanimë është zhbllokuar rezultati në përballjen tejet interesante mes Argjentinës e Kombëtares së Meksikës. Argjentina ka kaluar në epërsi prej…

E nis furishëm Argjentina, Messi hap serinë e golave ndaj Arabisë Saudite

U deshën vetëm dhjetë minuta lojë që Argjentina të kalojë në epërsi ndaj Arabisë Saudite. Është superylli Lionel Messi që…

Messi me shokë përballë Arabisë Saudite, formacionet e mundshme

Argjentina do të nis sot rrugën drejt trofeut të saj të parë të Kupës së Botës që nga viti 1986,…

Messi alarmon argjentinasit, mungoi në stërvitjen e sotme

Ka filluar të përhapet frikë te tifozët argjentinas sa i përket një lëndimi të Lionel Messit, i cili mungoi në…

Ronaldo për Messin: Lojtar i mrekullueshëm, magjik

Cristiano Ronaldo e ka cilësuar Lionel Messin “një lojtar të mrekullueshëm” dhe ka thënë se ai ka një “marrëdhënie të…