Ora e parë e mësimit i kushtohet aftësisë së kufizuar

Për nder të shënimit të 3 dhjetorit – Ditës Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të kufizuara, ministrja e Arsimit, Shkencës,…

Vrasja e mësimdhënëses së gjeografisë, nxënësit dhe kolegët ndezin qirinj në shkollë

E ndjera arsimtarja e gjeografisë, S.G, e cila sot në shtëpinë e saj është gjetur e vrarë me sopatë, kishte…

Haradinaj për mësimdhënësit: Janë engjëj të Kosovës, të mos mbahen peng të politikës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që t’i qëndrojë afër mësimdhënësve.…

Këshilli i Prindërve: Nëse nuk i paguani mësimdhënësit ne mbledhim vet fonde

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka thënë se nëse mësimdhënësve nuk iu jepen pagat e shtatorit, prindërit duhet të organizohen…