Moti i keq, të premten nuk mbahet mësim në shkollat e komunës së Klinës

Situata e rënduar e reshjeve të dendura të shiut kanë detyruar udhëheqsit komunalë në Klinë që të ndërprejnë  mësimin në…

Mësimdhënësit ishin në mësim, dalja e nxënësve në shkolla ishte e paktë

Disa nga shkollat fillore në Prishtinë kanë nisur këtë të shtunë kompensimin e orëve të humbura të mësimit për shkak…

MAShTI: Të shtunën mbahet mësimi, çdo diskutim për këtë është qëllimkeq

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka njoftuar se këtë të shtunë do të mbahet mësim për nxënësit e…

Jasharaj: Të shtunën nuk do të ketë mësim

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj ka deklaruar se kompensimi për orët e humbura gjatë grevës nuk do të bëhet këtë…

Ministri Murati: Opozita qëndroi prapa grevave në arsim, thesari i gatshëm të lëshojë pagat

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, akuzoi partitë opozitare se qëndroi prapa grevës në arsim. Në interpelancën ndaj…

Abdixhiku për Kurtin : Ky njeri nuk di të qeverisë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka reaguar ashpër ndaj situatës aktuale në arsim, duke e cilësuar Kurtin…