Shala: Dy mijë raste të dhunës ndaj grave, 500 ndaj meshkujve

Zëvendësministrja e Drejtësisë, Nita Shala ka deklaruar se janë dy mijë raste të dhunës ndaj grave dhe 500 raste të…

Pse meshkujt mendojnë se janë më të zgjuar se sa janë?

Kur u kërkohet të vlerësojnë inteligjencën e tyre, shumica e njerëzve do të thonë se janë mbi mesataren, megjithëse kjo…

Misteri i zgjidhur: Ja pse femrat e bukura zgjedhin meshkuj më pak të bukur

Edhe pse tingëllon mjaft sipërfaqësore, shkencëtarët pohojnë se njerëzit e bukur zgjedhin qëllimisht partnerë më pak tërheqës në mënyrë që…

Zgjat jetën: Katër ekzaminime të detyrueshme për meshkujt

Të dhënat tregojnë se meshkujt jetojnë më shkurt, sëmuren më shpesh, konsumojnë më shumë alkool dhe substanca psikoaktive. Kur kësaj…

​Hendbolli i meshkujve, Kosova shpreson kualifikimin në Botërorin 2023

Kombëtarja e Kosovës në hendboll për meshkuj luan këtë muaj ndeshjet kualifikuese për Botërorin 2023. Pasnesër Kosova luan në Prishtinë…

As Clooney s’mund t’iu shpëtojë viteve, fotot e reja tregojnë se sa vjeç është aktori

George Clooney sipas shumë femrave është një nga meshkujt më të dëshirueshëm në Hollywood. Aktori ka mbushur së fundi 60-vjeç…

Meshkuj, këto 7 lloje të femrave duhet të shmangen!

Çdo mashkull zgjedh një femër për veten e tij, por fakti është se duhet pak kohë që partnerët të njihen…

Richardson: Gratë dhe meshkujt nuk i kanë mundësitë e barabarta

Fuqizimi ekonomik, parandalimi dhe ulja e rasteve të  dhunës, eliminimi i diskriminimit gjinor, vazhdojnë të jenë disa nga sfidat më…