​Tërnava: Familja e shenjtë, nismat që tentojnë ta godasin janë në kundërshtim me Zotin

Besimtarët myslimanë sot po kremtojnë festën e Kurban Bajramit. Në vendin tonë kjo festë nisi me faljen e sabahut dhe…

​Lajmërohet Eriksen, ky është mesazhi i tij

Mesfushori i Danimarkës Christian Eriksen ka folur për herë të parë pas problemeve shëndetësore që pati gjatë ndeshjes Danimarkë –…

Tërnava: Namazin e Fitër Bajramit do ta falim në xhami, por bëni kujdes nga COVID-19

Myftiu i Kosovës Naim Tërnava në vigjilje të festës së Fitër Bajramit i’u ka bërë thirrje qytetarëve të kenë kujdes…

Tërnava uron besimtarët për muajin Ramazan, kërkon respektim të masave antiCovid

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), myftiu Naim Tërnava, ka bërë thirrje për respektim të masave anti-Covid, në mesazhin…

Mesazhi i parë ndër-atlantik i dërguar para 118 vjetësh nga SHBA

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Theodore Roosevelt, në vitin 1903, i dërgon një mesazh radiofonik mbretit Edward të…

Mesazhi i Osmani për Krishtlindjen ortodokse

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani, i ka uruar qytetarët e besimit ortodoks për festën e Krishtlindjes. “I uroj komunitetit Ortodoks…

Papa Françesku: Si kurrë më parë kemi nevojë për vëllazëri

Papa Françesku këmbënguli sot në mesazhin tradicional ditën e Krishtlindjeve mbi nevojën për vëllazëri në mbarë kontinentet në këtë periudhë…

Zgjidhni një foto dhe lexoni mesazhin e rëndësishëm

Zgjidhni foton që ju tërheq më shumë dhe më pas lexoni mesazhin. Ky test do t’ju ndihmojë të qetësoni zemrën…
error: