Kurti: Do t’i ndihmojmë mërgimtarët e lënduar në aksidentin që ndodhi në Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se gjithë të lënduarit në aksidentin e mbrëmshëm të udhëtarëve nga…

Kurti: Të lënduarit në aksidentin e mbrëmshëm në Serbi janë jashtë rrezikut për jetë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se të gjithë të lënduarit në aksidentin e mbrëmshëm në Serbi…

​Deri në 30 minuta pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Pritjet në vendkalimet kufitare për mërgimtarët janë të pashmangshme. Pas pushimeve për festat e fundvitit në Kosovë, tashmë bashkatdhetarët kanë…

Bashkatdhetarët vijnë për festa të fundvitit, pritje deri në katër orë vetëm në Merdare

Edhe këtë vit bashkatdhetarët janë nisur për festat e fund vitit, sërish po përballen me kolona dhe pritje të gjata…

Sot ditë zie në Kosovë

Presidentja Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës, ka marrë vendim që dita e hënë, 26 korrik 2021, të shpallet ditë…

​Imri Ahmeti reagon lidhur me dëmtimin e veturave të mërgimtarëve

Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ka parë me shqetësim informacionet e fundit lidhur me dëmtimin e veturave të mërgimtarëve…

​900 metra kolona në dalje të pikës kufitare në Merdarë

Mërgimtarë të cilët erdhën për festat e fundvitit në Kosovë, tanimë kanë përfunduar pushimet e tyre. Ata tashmë po kthehen…

250 metra kolona në dalje të pikës kufitare në Merdare

Shumë mërgimtarë të cilët erdhën për festat e fundvitit në Kosovë, tanimë kanë përfunduar pushimet e tyre. Ata tashmë po…

Kufiri Slloveni- Kroaci, pritjet e mërgimtarëve deri në 10 orë

Ambasada e Kosovës në Kroaci njofton se bazuar në informacionet nga pikat kufitare, pritjet për hyrje në Kroaci nga kufiri…

Në Merdare nuk ka pritje, te Dheu i Bardhë deri 40 minuta

Mërgimtarët që kanë filluar të vijnë për festat e fundvitit në Kosovë po presin me orë të tëra nëpër kufijtë…