Autobusët me qytetarë serbë nga Graçanica arrijnë në Merdare

Autobusët me votues serbë tashmë kanë mbërritur në Merdare. Ata po janë nisur për në Serbi që të hedhin votën…

Serbët e Kosovës drejt Serbisë për të votuar, kalojnë edhe nga Merdarja

Serbët e Kosovës po shfrytëzojnë edhe pikën kufitare në Merdare për të kaluar në Serbi ku do të votojnë për…

Qytetarët mirëpresin masat e reja për kalimin në pikat kufitare

Ditën e sotme kanë hyrë në fuqi masat e reja lehtësuese. Qytetarët i kanë mirëpritur masat e reja, mirëpo thonë…

Merdare, ndalohen serbët që po bartnin materialet për referendumin

Katër serbë janë që po transportonin material të referendumit serb janë ndaluar në pikëkalimin kufitar në Merdarë. Së bashku me…

Fluks në disa pika kufitare edhe mëngjesin e së shtunës

Pas përfundimit të festave, bashkatdhetarët që erdhën për fundvit po largohen drejt vendeve ku jetojnë e punojnë, gjë që ka…

​Kolona të gjata, mbi 4 orë pritje në Medrarë

Kolona kilometrike janë bërë në dalje të vendkalimit kufitar në Merdarë mëngjesin e kësaj të enjte.  Aty bashkatdhetarët të cilët…

​Deri në 30 minuta pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Pritjet në vendkalimet kufitare për mërgimtarët janë të pashmangshme. Pas pushimeve për festat e fundvitit në Kosovë, tashmë bashkatdhetarët kanë…

​Situata në pikë kalimet kufitare

Situata në pikat kufitare në të gjithë vendin mëngjesin e së martës paraqitet e qetë dhe pa radhë pritjeje. Sipas…