Këshilla të arta për një mëngjes të shëndetshëm

Një mëngjes i shëndetshëm duhet të përfshijë ushqime nga të paktën 3 grupe ushqimore, gjëja më e rëndësishme është semëngjesi…

Arsyet që fshihen pas dhimbjes së kokës në mëngjes

Zgjimi me dhimbje koke është diçka që askush nga ne nuk e dëshiron. Në ditë si këto ju merrni qetësues…

Gjëra që duhet të bëni çdo mëngjes për të pasur funksion të mirë tretës

Pesë zakone që mund t’i përfshijmë në rutinën tonë të mëngjesit duke filluar nga nesër dhe do të bëjnë mrekulli…

5 qëllime bukurie që duhet t’i zbatoni për të fituar vetëbesimin tuaj

Ky vit është ndryshe dhe në 2023 duhet të jemi njerëz më të mirë që do të jenë në gjendje…

Përfitimet shëndetësore të ngrënies së bajameve në mëngjes

Bajamet janë të mbushura me vitamina, minerale, proteina, fibra, yndyrna të shëndetshme, magnez, vitaminë E dhe antioksidantë të tjerë thelbësorë.…

Zgjimi herët në mëngjes, një zakon që ka avantazhet e tij

Ngritja herët në mëngjes dhe gjumi po aq herët gjatë natës do të kishte përparësi të konsiderueshme për njerëzit që…

Metoda të lehta shëndetësore për të pasur sukses vitin e ardhshëm

Hulumtimet tregojnë se arritjet e vogla sinjalizojnë qarkun e shpërblimit në trurin tonë, kjo çliron kimikate që na bëjnë të…

Nesër në mëngjes nis shqiptimi i gjobave për qytetarët me targa ilegale

Policia e Kosovës ka konfirmuar për KosovaPress se nesër më 22 nëntor, përkatësisht gjatë ndërrimit të paradites, do të nis…

Mënyra më e mirë për të marrë hekurin e nevojshëm në mëngjes

Mungesa e hekurit në organizëm mund të jetë për shkaqe të ndryshme, ku përfshihet keq ushqyerja, sëmundjet kronike, mosha dhe…