Si të përgjigjeni në pyetjen: Si është një mjedis ideal i punës për ju?

Punëdhënësit janë të interesuar që të gjejnë punonjës të cilët përshtaten me kulturën e kompanisë. Prandaj, kur ata ju pyesin…

Gashi: Kemi filluar mbledhjen e nënshkrimeve për formimin e komisionit hetimor lidhur për menaxhimin e krizës energjetike

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka njoftuar se kanë filluar mbledhjen e nënshkrimeve për…

Kollçaku thotë se kundërshtimet e opozitës lidhur me menaxhimin e pandemisë janë me tendencë politike

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçaku ka thënë se kundërshtimet e opozitës lidhur me menaxhimin e pandemisë me COVID-19 janë…

Ministri Latifi raporton sot për menaxhimin e situatës epidemiologjike me COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi do të raportojë sot para deputetëve anëtarë të Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale. Latifi…

​Si të përballeni me bullizmin në vendin e punës?

A ke njohuri në lidhje me shenjat të cilat tregojnë që po bullizoheni në vendin tuaj të punës? Nëse nuk…

Uran Ismaili me ekip të ndërrimit të dytë për menaxhimin e Prishtinës 24/7

Kandidati për Kryetar të Prishtinës nga radhët e PDK-së, Uran Ismaili ka përmbyllë ciklin e tij 24-orësh në kryeqytet, në…

Vushtrria shtrin rrjetin e menaxhimit të mbeturinave në të gjitha fshatrat e saj

Komuna e Vushtrrisë ka arritur që të shtrijë rrjetin e menaxhimit të mbeturinave në të gjitha fshatrat e saj. Grumbullimi…

Ministri Arben Vitia raporton para deputetëve të Komisionit për Shëndetësi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia do të raportoj sot para deputetëve të Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale. Vitia para…

​Krasniqi: Qeveria dështoi në menaxhimin e pandemisë, hapi ahengjet e mbylli shkollat

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka kritikuar qeverinë Kurti për keq-menaxhim të pandemisë dhe keq-administrim të të pandemisë.   Në…

​Piramida e Aftësive të Menaxhimit iu ndihmon të bëheni menaxherë të suksesshëm

Zhvillimi si menaxher/e kërkon angazhim të vazhdueshëm, për t’i zotëruar aftësitë dhe sjelljet e reja që u duhen atyre në këtë…