Memli Krasniqi falënderon delegatët: Do të punojmë për vendin

Kryetari i ri i PDK-së, Memli Krasniqi ka falënderuar delegatët e Konventës së sotme të PDK që ia besuan drejtimin…

Kurti uron Krasniqin: Do t’i ofroj bashkëpunim në temat me interes nacional

Kryeministri Albin Kurti e ka uruar kryetarin e ri të PDK-së, Memli Krasniqin. Përmes një statusi në Facebook, Kurti ka…

​Çitaku: PDK duhet të adaptohet me kërkesat që kërkon dekada e re

Anëtarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka theksuar se kjo parti ka nevojë për reformim dhe të jetë atraktive edhe për…

Krasniqi: Nga sot do të punoj për krijimin e ekipit të ri ekzekutiv të PDK-së

Kryetari i porsazgjedhur i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka theksuar se brenda muajit do të zgjedhin edhe kryesinë…

Krasniqi: Rruga e Thaçit dhe Veselit nuk është lehtë të trasohet

Kandidati  i vetëm për kryetar të PDK-së, Memli Krasniqi ka kërkuar besimin e delegatëve, duke thënë se konventa e sotme…

Memli Krasniqi zgjidhet kryetar i ri i PDK-së

Kryetari i ri i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi është zotuar para delegatëve se do të punojë pandalshëm dhe…

Krasniqi: PDK-ja do të hapet dhe reformohet për t’u bërë adresa e parë politike në Kosovë

Kandidati për kryetar të PDK-së, Memli Krasniqi në prezantimin e platformës së tij politike para delegatëve të Konventës së dhjetë…

Rrugëtimi i Memli Krasniqit deri në krye të PDK-së

Memli Krasniqi pritet për pak të marrë “timonin” e PDK-së. Në Konventën që po mbahet deri më tani ka vetëm…
error: