Krasniqi banorëve të Luginës: Deklaro përkatësinë tënde kombëtare, regjistrohu sot

Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi ka ftuar banorët e Luginës së Preshevës që regjistrohen kudo ku jetojnë. “Tendencës së shtetit…

Memli Krasniqi: Kurti, kryemashtruesi i Kosovës

Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi ka reaguar pas ndalesës së pagave për mësimdhënësit për shkak të grevës, duke thënë se…

Memli Krasniqi mirëpret fillimin e vitit të ri shkollor: Kërkesat e mësimdhënësve të plotësohen sa më shpejt

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Memli Krasniqi ka mirëpritur fillimin e vitit të ri shkollor më 3 tetor,…

Haradinaj-Kusari-Lilës për Kurtin : Mimozë edhe ti ki me ia kthye shpinën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj derisa ka replikuar karshi kryeministrit, Albin Kurti iu është drejtuar deputetes…

Krasniqi kërkon dorëheqjen e Nagavcit

Ministrja e Arismit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci iu ka bërë thirrje edhe njëherë mësimdhënësve nga foltorja e Kuvendit…

Krasniqi: Investimi më i madh i qeverisë në këto dy vjet është ndarja e shoqërisë në dy tabore

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka deklaruar se shefi i ekzekutivit gjatë grevës ka menduar vetëm si…

Krasniqi përkujton masakrën në Abri të Epërme: Planifikuesit dhe ekzekutorët të dalin para drejtësisë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka përkujtuar sot 24 vjetorin e masakrës ndaj familjes Deliu, në Abri…

Memli Krasniqi: Kurti i mbylli shkollat për nxënës, por i hapi për zgjedhje të VV-së

Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi ka reaguar ndaj akuzave të kryeministrit Albin Kurti i cili pas nisjes së grevës në…

Memli Krasniqi zyrtarizon vendimin e PDK-së për përfaqësim të barabartë gjinor

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, në Konventën Programore të Gruas Demokratike të Kosovës, ka zyrtarizuar sot vizionin…

Krasniqi zyrtarizon vendimin e PDK-së: Përfaqësim të barabartë gjinor në të gjitha nivelet e vendimmarrjes

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, në Konventën Programore të Gruas Demokratike të Kosovës, ka zyrtarizuar sot vizionin…