Ish-ministrja e Jashtme kritikon Gërvallën: Kemi pazotësi diplomatike

Ish-ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, po vlerëson se ka pazotësi diplomatike, referuar çështjes së takimit të ministres aktuale,…

Apeli konfirmon aktgjykimin e Themelores, Haradinaj-Stublla e pafajshme për mosdeklarim të pasurisë

Gjykata e Apelit të Kosovës ka konfirmuar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë që e shpalli ish-ministren e Punëve të…

​Haradinaj-Stublla mbetet jashtë Kuvendit

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, e cila është në qendër të kritikave për manipulim me vota nuk ka…

Hoti liroi nga detyra ministren Haradinaj- Stublla

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka liruar nga detyra ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës,…

Meliza Haradinaj-Stublla jep dorëheqje nga posti i ministres dhe nga AAK-ja

Ministrja në detyrë e punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka dhënë dorëheqje nga posti i ministres dhe gjitha funksionet në…

MPJD: Emiratet e Bashkuara Arabe, partner i ardhshëm ekonomik i Kosovës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministren…

AAK: Po qarkullojnë sondazhe me qëllim që të manipulojnë opinionin publik

Anëtarja e kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla ka thënë se në teren po qarkullojnë disa sondazhe…

Haradinaj-Stublla mirëpret letrën e Biden për arritjen e njohjes reciproke me Serbinë

Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka mirëpritur letrën që Presidenti…

Kosova dhe Izraeli më 1 shkurt lidhin marrëdhëniet diplomatike

Republika e Kosovës po hyn në një etapë të re historike me Shtetin e Izraelit. Shtetësia dhe subjektiviteti ndërkombëtar i…

Haradinaj-Stublla bisedë telefonike me Matthew Palmer

Shefja në detyrë e diplomacisë së Kosovës Meliza Haradinaj-Stublla, zhvilloi sot një bisedë telefonike me Matthew Palmer, zëvendës-ndihmës sekretar të…