I riu i jep veshkën vjehrrës, e dashura e lë dhe martohet me dikë tjetër

Uziel Martinez, një Tik Toker nga Meksika ka treguar aventurën e tij më të fundit. Ai u bë i famshëm…

Tmerr në Meksikë: Gjenden 18 thasë plastike me gjymtyrë të prera të njerëzve

Zyra e prokurorit e shtetit perëndimor meksikan Jalisco tha se policia gjeti 18 thasë plastike plot me pjesë të prera…

Rritet frikshëm bilanci i viktimave nga Covid-19 në Meksikë

Meksika është bërë vendi me shifrën e tretë më të lartë të viktimave të koronavirusit në botë, duke pasuar kështu…

Rreth 900 të vdekur nga COVID-19 në Meksikë

Në Meksikë, 895 njerëz vdiqën nga koronavirusi në 24 orët e fundit, pothuajse dy herë më shumë se një ditë…

Protestuesit djegin policin gjatë demonstrimeve në Meksikë

Pamje tronditëse vijnë nga Meksika. Një oficeri policie i është vënë zjarri pas një konfrontimi me disa demonstrues. Ngjarja e…