​“Mediat nuk janë armiku”, AGK kërkon të mos nxitet urrejtje ndaj gazetarëve

Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka kërkuar që puna e gazetarit të respektohet…

Edhe Kurti priti në takim presidentin e Letonisë

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim presidentin e Letonisë, Egils Levits. Në këtë takim mediat janë lejuar të marrin…

Raporti i DASH-it për Kosovën, flasin nga shoqëria civile

Raporti i Departamenti të Shtetit Amerikan për vitin 2021, ka treguar se Kosova ka ende rrugë të gjatë për të…

Ambasada Amerikane në Tiranë tregon përpjekjet e Rusisë për t’i ofruar mediave të pavërteta për Ukrainën

Ambasada e Amerikës në Shqipëri ka reaguar lidhur me lajmet rreth Ukrainës, duke thënë se përpjekjet e fundit të Rusisë…

5% e gazetarëve u sulmuan në 2021-ën, drejtësia nuk vepron

Numri i rasteve kur gazetarët janë sulmuar dhe kërcënuar është rritur gjatë vitit që shkoj në krahasim me 2020-ën. Janë…

Kulla: BE-ja peng i Serbisë në raport me zgjerimin në Ballkan

Eksperti i sigurisë në Shqipëri, Ilir Kulla deklaroi se Shqipëria nuk është në rrezik nga ndikimi rus, pasi siç ka…

​‘Mbrojtja e fëmijëve në mediat audiovizive’, Krasniqi: Do të vijojmë me monitorim të rregullt për zbatimin e dispozitave përkatëse

Në Tiranë u mbajt Konferenca Ndërkombëtare me temë “Mbrojtja e fëmijëve në mediet audiovizive”, organizuar nga Autoritet i Mediave Audiovizive.…

Mediat faktor i rëndësishëm për turizmin

Ligji për turizmin pritet të shkojë javën e ardhshme për aprovim në Qeverinë e Kosovës. Kështu ka bërë të ditur…

​Nuk u prononcua për media pas barazimit me Drenicën, sqarohet Ismet Munishi

Një start jo i mirë për Gjilanin e trajnerit Ismet Munishi në edicionin e ri të Syperligës së Kosovës në…

Lidhjet e Vuçiqit dhe qeverisë serbe me mafian?

Një skandal i madh mafio-politik po trondit Serbinë. Lidhjet e krimit të organizuar me gjasë arrijnë deri në krye të…