Mblidhet sot Kryesia e Kuvendit, do të caktohet seancë e re për të diskutuar rreth projektit të gazit

Këtë të hënë do të mblidhet Kryesia e Kuvendit të Kosovës. Në mbledhjen që pritet të fillojë në orën 11:00…

Kurti: Fondet e MCC i kemi orientuar në projekte tjera energjetike

Kryeministri Alnin Kurti i është përgjigj opozitës në kritikat për projektin e gazsjellësit amerikan i paraparë në fondet e MCC-së.…

Debati për gazsjellësin, MCC për KosovaPress: Ja e vërteta

Debati për gazsjellësin mbizotëroi javëve të fundit skenën politike në vend. Qeveria e Kosovës tha se kishte nevojë më shumë…

Osmani bisedon me drejtuesit agjencisë qeveritare amerikane, MCC

Presidentja Vjosa Osmani bisedoi me Mahmoud Bah, ushtrues detyre i kryeshefit ekzekutiv, dhe Alexia Latortue, zëvendës kryeshefe ekzekutive e Korporatës…

Mitrovica përfiton fonde amerikane të MCC-së

Fondacioni i Mileniumit i Kosovës (MFK) nënshkroi një Memorandum Mirëkuptimi me komunën e Mitrovicës Jugore me qëllim të thellimit të…

Hoti: MCC rikonfirmon mbështetjen për Kosovën

Kryeministri Avdullah Hoti ka njoftuar se sot ka pranuar një letër nga Sean Cairncross, kryeshef ekzekutiv në MCC, ku i…

MCC synon projekte që ndihmojnë në zhvillimin ekonomik të Kosovës

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka pritur në takim drejtorin ekzekutiv të Fondacionit të Mileniumit të Kosovës – MFK, Petrit…

Abazi akuzon Qeverinë Hoti se po gënjen për bllokimin e fondeve të MCC-së për Kosovën

Ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi ka vazhduar me kritika në adresë të qeverisë së re të udhëhequr nga Avdullah Hoti i Lidhjes…

Hoti falënderon MCC-në për zhbllokimin e fondeve për Kosovën

Kryeministri Avdullah Hoti sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sean Cairncross, kryeshef ekzekutiv i Milenium Challenge Corporation (MCC), të…

Hoti priti përfaqësuesit e MCC-së

Kryeministri Avdullah Hoti priti sot në takim përfaqësuesit e Korporatës Sfidat e Mijëvjeçarit, kryesuar nga Sarah Olmstead, të cilët shprehën…