Mbi 40 biznese pritet të mbyllen përkohësisht, NPB do të nis renovimin e objekteve afariste

Mbi 40 biznese të vogla që ushtrojnë veprimtari të ndryshme zejtarie në lagjen e Muhaxherëve, saktësisht në rrugën “Adrian Krasniqi”…

PSD kundërshton mbylljen e çerdheve, rreth 100 biberonë vendosen para objektit të qeverisë

Partia Socialdemokrate (PSD) ka vendosur biberonë me qumësht para objektit të Qeverisë për të kundërshtuar mbylljen e kopshteve, vendim ky…

Punëtorët e Lotarisë: Zhgënjyese mbyllet Lotaria e Kosovës lejohet të operojë lotaria nga Serbia

Derisa në Kosovë është mbyllur Lotaria e Kosovës, në territorin tonë është duke funksionuar Lotaria e Serbisë. Kjo lotari e…

Virusi indian, Gjermania mbyll dyert për Britaninë e Madhe

Britania e Madhe ishte model suksesi për shpejtësinë e vaksinimit. Por tani aty po përhapet shpejt varianti i rrezikshëm indian…

Vazhdon “lufta” Twitter-Trump, media sociale mbyll një llogari që shpërndate postimet e ish-presidentit

Twitter ka pezulluar një llogari që shpërndante poste nga platforma e re e komunikimit të ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara…

“Reporterët pa Kufij”: Putini po shkel lirinë e mediave

​Organizata “Reporterët pa Kufij” u përqëndrua në çështjen e Meduza, një media e lajmeve me qendër në Riga, Letoni, të…

​Rukiqi pas takimit me Muratin: Do të subvencionohen 50 % e pagave të punëtorëve dhe qerave

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka takuar të enjten, kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqin.…

Edhe Rahoveci kundër mbylljes, Latifi: Kemi pësuar mjaft humbje

Vendimi për mbyllje totale pritet të merret nga Qeveria dhe Ministria e Shëndetësisë. kjo ka bërë që kjo e fundit…

Gjilani kundër mbylljes totale

Nënkryetari i Gjilanit, Arbër Ismajli, në takimin virtual me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, ka kundërshtuar kategorikisht mbylljen totale si…