Kurti në Prekaz: Kullat e Jasharajve duhet t’i mbrojmë, janë margaritar i historisë së lavdishme

Në 24-vjetorin e sulmit të dytë nga forcat serbe ndaj familjes Jashari, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bashkë me ministrin…

Pallaska: Thaçi po mbahet në paraburgim me supozime

Avokati Dastid Pallaska, i cili është pjesë e ekipit mbrojtës të ish-presidentit Hashim Thaçi në Hagë, thotë se ai po…

Kriza energjetike, OAK i kërkon Qeverisë të hartojë plan për mbrojtjen e bizneseve

Kryetari i Bordit të Odës së Afarizmit të Kosovës (OAK), Skënder Krasniqi gjatë shpalosjes së raportit vjetor, tha se 2021-ën…

Biden nënshkroi ligjin e ri – 770 miliardë dollarë për mbrojtjen kombëtare

Presidenti i SHBA-së Joe Biden nënshkroi sot një ligj të ri për mbrojtjen kombëtare (NDAA) për 2022, i cili mundëson…

Përfundon seanca në Hagë, gjykimi ndaj Gucatit dhe Haradinajt do të vazhdojë më 11 janar

Mbrojtja e Nasim Haradinajt në deklaratën hapëse para Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë ka thënë se Haradinaj nuk…

​Gjykimi ndaj Gucatit e Haradinajt, mbrojtja merr në pyetje dy dëshmitarë të ZPS-së

Zdenka Pumper dhe Miro Jukiq, të dy punonjës të Zyrës së Prokurorit të Specializuar, janë ftuar përsëri për të dhënë…

Mbrojtja e Gucatit: Akuza të sajuara nga një zyrë prokurorie frikacake

Mbrojtja e Hysni Gucatit në Hagë, avokati Jonathan Elystan Rees ka thënë se do të paraqesin prova që kanë të…

Avokati i Gucatit: Prokurori kërkon të përzgjedhë ata që i konsideron me vlerë për të gëzuar lirinë e shprehjes

Mbrojtja e Hysni Gucatit në Hagë, avokati Jonathan Elystan Rees ka thënë se Prokurori i Specializuar po përzgjedhë personat që…
error: